O czym menedżerowie zapominają, cz. 1 [Forbes.pl]

Lider ma integrować ludzi wokół wspólnej wizji i prowadzić ich tak, aby osiągnęli więcej, niż myśleli, że są w stanie. Jednak czy każdy lider zespołu, project manager lub dyrektor może tworzyć wizje?

„Każdy potrzebuje do czegoś dążyć. Możesz nazywać to wyzwaniem albo celem. To jest tym, co czyni nas ludźmi. To wyzwania zaprowadziły nas od bycia jaskiniowcami do sięgnięcia do gwiazd” - Richard Branson, twórca Virgin.

Każdy, kto zna tego przedsiębiorcę, przyzna, że według tych słów prowadzi wszystkie swoje firmy. Słowa Richarda Bransona potwierdza Christopher Galvin, prezes firmy Motorola, twierdząc, że „ludzie, którym przewodzisz, chcą wiedzieć, dokąd idą”.

Do menedżerów stosujących różne style zarządzania, ale tworzących i realizujących inspirujące wizje, należą lub należy także Bill Gore z W.L. Gore & Associates, Steve Jobs z Apple, Jack Welch z General Electric czy Larry Page z Google. Nie jest to jednak domena tylko tych znanych. Tysiące ludzi i setki firm patrzą daleko w przyszłość, szukając tego, co można zdobyć. Tworzą wyjątkowe produkty, rozwijają korporacje, zmieniają sposób naszego codziennego funkcjonowania.

Czy wizja jest potrzebna w zarządzaniu ludźmi?

...

Cały artykuł (opublikowany 19.01.2015) można przeczytać na Forbes.pl

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X