Przewodnik do wolności

Każdy powinien zawrzeć ze sobą „cztery umowy”, które wg Don Miguel Ruiza prowadzą do prawdziwej wolności. W naszym nowoczesnym świecie można nazwać je zasadami, które powinniśmy przestrzegać.

 

1. Szanuj swoje słowo

Mów prawdę. Mów tylko to, co rzeczywiście myślisz, a jeśli nie możesz, milcz. Unikaj słowa, które może zaszkodzić reputacji Twojej lub innych. Używaj tego ostrego oręża mądrze i dla dobra.

Ta zasada jest najtrudniejszą i najważniejszą ze wszystkich czterech.

2. Nie bierz niczego do siebie

To co robią, mówią inni nie jest z Twojego powodu, jest to rezultatem ich postrzegania siebie oraz otaczającego Świata. Słuchaj opinii innych i polegaj na swoich. Będziesz silniejszy i odporny na zranienie.

3. Nie zakładaj niczego z góry

Nasza wyobraźnia zawsze wyprzedza rzeczywistość, nasze pragnienia i oczekiwania często wyprzedzają wyobraźnię. Zadawaj pytania i dbaj o wzajemne zrozumienie, dopiero wtedy podejmuj decyzje. Unikniesz niedomówień, obrażania i pretensji.

4. Rób wszystko najlepiej jak potrafisz

Zawsze dawaj z siebie 100%. Twoje 100% w każdej sytuacji, każdego dnia może być inne, wpływa na to Twoja kondycja, zdrowie, wiedza czy doświadczenie. Nie idź na kompromis i działaj wg Twoich możliwości. Poczucie winy i wyrzuty sumienia umilkną.

Jeśli to za mało dla Ciebie zachęcam do przeczytania świetnej książki „Cztery umowy – Droga do wolności osobistej”.

 

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X