Po co zarabiasz?

Pozwólcie, że opowiem Wam moją ulubioną historię o podejściu do pracy i zarabiania pieniędzy. (wybaczcie, nie pamiętam źródła).

W wielkim mieście żył sobie biznesmen, osiągający sukcesy i zarabiający potężne pieniądze.

Po skończeniu kolejnego ważnego i absorbującego projektu pojechał na urlop na jedną z Wysp Karaibskich. Cały dzień napawał się w słońcu zapachem plaż, pływał w lazurowej wodzie i nurkował przy kolorowych rafach. Spacerując pewnego ranka spotkał rybaka wracającego z połowów.

Biznesmen zapytał: Ile dzisiaj złowiłeś?

Uśmiechnięty rybak odpowiedział: Wystarczy na dobry obiad dla mojej rodziny i kilka będę mógł dać przyjaciołom.

Taka odpowiedź bardzo zdziwiła biznesmena: Dużo czasu zajęło Ci złowienie tylu ryb?

Rybak jeszcze bardziej zadowolony z siebie: Nie, jak się obudziłem wypłynąłem moją łódką i po godzinie już wracałem.

Biznesmen otworzył oczy jeszcze szerzej. Takie nieproduktywne wykorzystywanie czasu: Co w takim razie zrobisz z resztą dnia?

Rybak zupełnie naturalnie powiedział: Pobawię się ze swoimi dziećmi, zjemy wspólny obiad, pójdę z żoną popatrzeć na zachód słońca, a wieczorem w barze będę do późna śpiewał, tańczył i śmiał się z przyjaciółmi.

Tego biznesmen nie mógł już słuchać. Co to za życie, co za wegetacja: A co będziesz robić jutro?

Tym razem rybak zdziwiony: Jak już się obudzę wypłynę moją łódką łowić ryby. Jak wrócę pobawię się ze swoimi dziećmi, zjemy wspólny obiad, podczas spaceru z żoną popatrzymy na zachód słońca, a wieczorem pójdę do baru gdzie będę do późna śpiewał, tańczył i śmiał się z przyjaciółmi.

Biznesmen w mgnieniu oka zauważył potencjał na dochodowy interes. Postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z rybakiem: W swoim życiu zrealizowałem już wielkie przedsięwzięcia, mogę Ci więc dać dobrą radę. Od jutro zacznij łowić cały dzień.

Rybak zdziwiony: Po co miałbym łowić cały dzień?

Biznesmen zadowolony tym, że jego pomysł zaskoczył rybaka: Widzisz, resztę ryb mógłbyś sprzedać i za kilka miesięcy mógłbyś zatrudnić pracowników. Za rok będzie Cię stać na kupno małego kutra rybackiego.

Rybak otworzył szeroko oczy, to nie mieściło mu się w głowie: Po co miałbym zatrudnić pracowników i kupować kuter?

Biznesmen pewien swojego pomysłu: Zostaniesz CEO swojej firmy. Przez ok 15 lat będziesz budował flotę rybacką, wtedy będzie mógł otworzyć sieć sklepów lub eksportować ryby do Europy i USA. To zajmie Ci kolejne 15 lat, a przez kolejne 15 lat już tylko magazynowanie i inwestowanie zysków.

Rybakowi mało głowa nie pękła. Co za życie: Po co miałbym tak ciężko pracować przez tak wiele lat?

Biznesmen rozmarzony: Wtedy mógłbyś wstawać, kiedy chcesz, wypływać swoją łódką na godzinę łowić ryby, po powrocie pobawić się ze swoimi dziećmi, zjeść wspólny obiad, oglądać zachód słońca z żoną, a wieczorem w barze do późna śpiewać, tańczyć i śmiać się z przyjaciółmi.

Po co Ty zarabiasz?

Jakie marzenia chcesz ‘kupić’ za zarobione pieniądze?

Jaki styl życia chcesz ‘kupić’ za zarobione pieniądze?

Sprawdź!

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X