LeadersLIVE

odwiedź naszą playlistę na YouTube i posłuchaj wywiadów Wojciecha Paździora (CEO Active Strategy) z przedstawicielami różnych branż. 

Dowiedz się więcej o ich doświadczeniu, przepisach na sukces przedsiębiorstw i zbudowanych zespołów. Zainspiruj się ich poradami!

Zobacz wszystkie odcinki

40%

O kierowaniu zespołami Netguru

Przemysław Kotecki odpowiada za skalowanie i adaptowanie firmy do zmieniającego się rynku i kieruje zespołami odpowiedzialnymi za operacje, wsparcie IT, bezpieczeństwo, dane i informacje.

📍 Head of Operation Netguru

O DNA kultury Allegro

Marcin Mazurek jest odpowiedzialny jest za budowę i utrzymanie klocków technicznych w Allegro.

📍 Dyrektor Technologii Allegro

O efektywności zespołów w Fantasyexpo

Alicja Dąbrowska tworzy obszar HR, zarządza działaniami związanymi z rekrutacją, zaangażowaniem pracowników oraz rozwojem.

📍 HR Business Partner Fantasyexpo

O roli HR w Divante

Natalia Urbańska wdrażała i koordynowała procesy employerbrandingu, rekrutacji, onboardingu, outplacementu, a także komunikacji, kultury organizacyjnej, rozwoju i analityki HR.

📍 wieloletnia Dyrektor HR w Divante

O wpływie technologii na modele pracy

Artur Sawicki od 20 lat pracuje w międzynarodowych firmach IT, zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem rozwiązań informatycznych automatyzujących procesy biznesowe w firmach.

📍 Dyrektor Center of Excellence Infor

O podejściu do pracowników na nowe czasy

Marta Jarosik wspiera managerów i zarząd w realizacji celów biznesowych, kształtowaniu kultury organizacyjnej oraz budowaniu atrakcyjnego środowiska pracy w wymagającej branży IT. W ostatnich latach pochłonęła ją ideą kształtowania kultury organizacyjnej opartej o prawdziwe wartości.

📍 HR Manager Unity Group

O oddawaniu odpowiedzialności

Ewelina Podrez od 10 lat zajmuje się projektami SEO, od ponad 7 lat prowadzi zespoły specjalistów SEO/SEM, a od 5 lat prowadzi własną firmę. W budowaniu zespołu stawia na otwartą komunikacją i rozwijanie ludzi, ciągle pracując nad sobą. Tworzy firmę, która działa równie dobrze, kiedy ona jest na urlopie.

📍 CEO Fox Strategy

O rozwijaniu następców

Paweł Łopatka jest doświadczonym menedżerem, konsultantem strategicznym i doradcą technologicznym w obszarach fin-tech, mediów i transformacji cyfrowej. Jest również mentorem środowisk startupowych w Polsce i na świecie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Redknee, Nokia i BBC Scotland. W 2018 roku został wybrany Menedżerem Roku w konkursie Fundacji Pro Progressio.

📍 Vice President & Country Manager SoftServe Poland oraz członek Rady Strategicznej ABSL Poland

O prowadzeniu firmy przez turbulencje

Sebastian Drzewiecki od ponad 15 lat rozwija zespoły, głównie w obszarach nowych technologii, finansów i HR. Budował zespoły od 240, do obecnie 1500-osobowego. Zarządzał w Hewlett Packard i GlaxoSmithKline, a także wspiera rozwój przyszłych liderów przez działania w „Technologia w spódnicy”, „Mentoring Walk”, LeadersIN i ABSL. Realizuje podcast „Nowoczesny Lider”.

📍 Prezes Zarządu Sabre Polska

O firmach przyszłości

Daniel Urban jest absolwentem psychologii zarządzania, Executive Leadership Program oraz Akademii Psychologii Przywództwa, a także managerem głęboko wierzącym w potencjał rozwojowy i decyzyjny zespołów.

📍 Współzałożyciel Sente, lider i manager

O sile różnorodności

Rafał Kozikowski jest liderem zorientowanym na rezultaty, które osiąga dzięki procesom i ludziom.

Świetnie czuje się w zarządzaniu zmianą, planowaniu, usprawnianiu, ale też w budowaniu zespołu, coachowaniu i rozwijaniu menedżerów. Od 2002 pełni role menedżerskie. Zarządzał fabrykami w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Obecnie odpowiada za 2 zakłady w Radomsku (pierwszy Polak na tym stanowisku), z 1800 pracownikami i 3.6 mln produktów.

📍 Dyrektor Zakładu Whirlpool Radomsko

O skalowaniu firmy

Lech Kaniuk jest seryjnym przedsiębiorcą, współwłaścicielem kilkunastu spółek, ekspertem od innowacji i skalowania biznesu. Pełnił role CEO w iTaxi.pl oraz PizzaPortal. Pokazuje, jak dzięki sile pędu idzie przez życie biznesowe skutecznie i mocno do przodu. Laureat rankingu 50. najbardziej kreatywnych w biznesie magazynu “Brief”.

📍 CEO SunRoof lechkaniuk.com

O drodze od grupy do zespołu

Marek Budzowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przemyśle samochodowym. Zarządzał w fabrykach Gates Corporation i Cooper Standard, obecnie dyrektor zakładu w DRiV Incorporated (Tenneco Automotive Eastern Europe).

📍 Dyrektor Zakładu DRiV Incorporated

O relacjach w biznesie

Adam Ringer urodził się w 1949 roku Warszawie. Brał udział w wydarzeniach 8 marca 1968 roku. Na fali prześladowań wyjechał do Szwecji. W 1994 roku wrócił do Polski zamieniając karierę akademicką na biznesową. Działał w wielu branżach jak paliwa, zbrojenia, żegluga morska, handel detaliczny, szkolenia, służba zdrowia. Obecnie jest współwłaścicielem i prezesem sieci kawiarni Green Caffe nero i przewodniczącym rady nadzorczej firmy Paragona, zajmującej się międzynarodową rekrutacją i szkoleniem lekarzy.

📍 CEO Green Caffè Nero

O przywództwie rozproszonym

Katarzyna Pachocka-Nowok odpowiada w RST Software Masters za współtworzenie kultury organizacyjnej opartej na wartościach, otwartej komunikacji i feedbacku, za budowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy, zarządzanie zmianą oraz obszar HR. Wyznaje zasadę 'umiesz – naucz innych’. Wierzy w moc i wartość rozproszonego przywództwa oraz, że różnorodność jest siłą.

📍 COO RST Software Masters

O wspinaczce jako metaforze życia

Marcin Tomaszewski wspinał się w Tatrach, Alpach, Himalajach, Patagonii, norweskich fiordach, w USA, Chinach, na Alasce, Grenlandii i na Ziemi Baffina. Wspinał się 27h non-stop i przebywał w ścianie 23 dni!

Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie wyróżniany takimi tytułami, jak: Kolos Roku w kategorii Alpinizm oraz Traveler Roku w kategorii Wyczyn Roku, Brytan Roku, Polskiego Związku Alpinizmu, nominowany do Złotego Czekana.

📍 wybitny alpinista

O słabościach menedżerów

Norbert Biedrzycki przez ponad 20 lat zarządzał działami i firmami technologicznymi, pełnił role CEO w AtosPolska, CEO w ABCData, CEO w SygnitySA, Vice President McKinsey Digital oraz Partner w McKinsey&Company, Dyrektor Działu Usług Doradczych w Oracle.

Jest także członkiem rad nadzorczych (CI Games, Exorigo-Upos, Morele.net)

📍 Head of Customer Success Microsoft

O przywództwie w spolaryzowanym świecie

Agata Stafiej-Bartosik pełniła role menedżerskie w PwC i Danone, a także prowadziła zespoły wdrażające strategiczne projekty, związane ze społeczną odpowiedzialnością, zrównoważonym rozwojem i marketingiem zaangażowanym społecznie.

Obecnie, prowadzi fundację Ashoka W Polsce. To największa na świecie sieć przedsiębiorczych innowatorów społecznych. Wspierała pomysły Jimiego Walesa (Wikipedia), Carlo Petriniego (slowfoodinternational), Casey Fentona (couchsurfing), dwóch noblistów – MuhammadYunus i KailashSatyarthi i osoby w ponad 80 krajach.

📍 Country Director Ashoka Polska

O budowaniu zespołu osiągającego cuda

Grażyna Piotrowska-Oliwa jest doświadczoną menedżerką, specjalizującą się w projektach niemożliwych. Pełniła role CEO w Virgin Mobile Polska, Orange (PTK Centertel) i PGNiG Grupa Kapitałowa, Członka Zarządu w PKN ORLEN, Członka Rady Nadzorczej w PZU i ABC Data, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Orlen Deutschland, PGNiG International. 

Wielokrotnie wyróżniona za swoje osiągnięcia, m. in. „Najbardziej wpływowa Kobieta w Polsce”, „Menedżer roku” i „Manager Award”.

📍 inwestorka, członkini Rad Nadzorczych oraz Rady Dyrektorów AR Packaging Group AB, mentorka

O nowych trendach w nowoczesnym przywództwie

Jacek Santorski jest konsultantem i autorytet w zakresie psychologii społecznej i biznesu, a także Dyrektorem programowym studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

O przekraczaniu swoich granic

„Uważam, że stawianie sobie kolejnych celów w życiu jest bardzo ważne.”

Słyszeliście historię Janka Meli, który jako pierwsza niepełnosprawna osoba na świecie zdobyła oba bieguny Ziemi?

Pomógł mu w tym Marek Kamiński, który zorganizował wspólną wyprawę i wziął na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo chłopca. Razem osiągnęli wielki sukces!

Pierwszą samodzielną podróż, z Gdańska do Łodzi odbył w wieku ośmiu lat. W liceum popłynął rejs do Danii, Maroka. Wędruje od ponad 35 lat. Później były podróże do Meksyku, na Spitsbergen, masyw Vinsona – najwyższej góry Antarktydy i Mount Gunbjorn – najwyższego szczytu Grenlandii. Brał udział w rejsie dookoła Atlantyku, dotarł do źródła Amazonki, przeszedł pustynię Gibsona. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny bez pomocy z zewnątrz w jednym roku (1995r.), za co został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. 

📍 Założyciel firmy Invena SA, zatrudniającej ponad 100 osób i wielokrotnie wyróżnionej w branży. 

Twórca metody „Biegun”, autor książek, wykładowca.

O przepisie na silny zespół

Dariusz Mazurkiewicz

📍 Prezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności BLIK

O budowaniu firmy z misją

Joanna Makowiecka-Gatza jest wieloletnią Prezes i członkinią zarządów spółek, a także Wiceprezesem i Prezesem Zarządu Polimex-Mostostal, członkinią zarządu w Budimex. Pełniła role menedżerskie m.in. w: Orange Polska i Mondi Packaging, a obecnie piastuje stanowisko Prezesa Zarządu Karmar S.A. i Linkcity Polska (Grupa Bouygues). Członkini Rady Dialogu Społecznego, Wiceprezydent Pracodawców RP.

📍 CEO w Karmar S.A.

O kreowaniu innowacyjności

Katarzyna Zawodna-Bijoch dołączyła do zarządu firmy Skanska commercial development Europe w wieku zaledwie 29 lat i przez ponad 15 lat pełniła w niej role menedżerskie i już w wieku 33 lat została mianowana Dyrektorką zarządzającą Skanska Property Poland. Niespełna 2 lata później objęła stanowisko Prezeski Spółki w Europie Środkowo – Wschodniej, które sprawuje od 5 lat, odpowiada za zrównoważone i innowacyjne inwestycje biurowe w 10 miastach Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako członkini rad programowych ONZ Global Compact oraz Kongresu Obywatels­kiego promuje zrównoważony rozwój i etykę w biznesie.

📍 Prezes i CEO spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej

O zaczynaniu od zera

Grzegorz Wójcik jest pomysłodawcą i CEO projektu Autenti. Był jednym z założycieli portalu Interia.pl, pracował w Radiu RMF FM, TVN SA i Grupie Onet. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej PBI inicjował powstanie standardu pomiaru użytkowników w internecie, a także piastował stanowisko CEO Grupy Allegro, pełnił funkcje doradcze i relacji korporacyjnych dla Grupy Naspers (Allegro). Jest inicjatorem i współtwórcą Izby Gospodarki Elektronicznej oraz członkiem Rady e-Izby.

📍 Założyciel i CEO Autenti, platformy służącej do zdalnego podpisywania dokumentów)

O swoim doświadczeniu

Mateusz Kusznierewicz jest czterokrotnym mistrz świata, wielokrotny mistrz Europy i mistrz Polski. Uhonorowany tytułem „Żeglarza Wszechczasów”. Kapitan polskiej reprezentacji na Żeglarski Mundial 2022. Mateusz wprowadza sport do biznesu – prowadzi szkolenia motywacyjne i współpracuje z różnymi firmami, wspierając komunikację i promocje produktów oraz marek. Ma też swoje własne! Jest współtwórcą Zoom.me, Target10.org, DoSportNow.com i Łożysk Kusznierewicza

📍 żeglarz i mistrz olimpijski 

O skalowaniu firmy

Wojciech Wolny jest Prezesem Zarządu grupy EUVIC oraz pomysłodawcą i założycielem Grupy Euvic. Należące do niej spółki zatrudniają ponad 3,5 tys. osób w ponad 20 biurach w Polsce, ale także Austrii, Szwecji, Niemczech i USA. Ostatnie dwa lata to dla Euvic czas strategicznych zmian i ekspansja oparta na polityce akwizycji. Grupa prowadzi swoją działalność w oparciu o pięć komplementarnych dla siebie filarów biznesowych: Software Development, Body/team Leasing, Infrastruktura IT, Innowacje i Digital, stanowiących kompleksową ofertę IT dla biznesu w zakresie. 

Obecnie w portfolio Grupy znajduje się ponad 900 klientów polskich i międzynarodowych, różnych branż.

📍 Prezes Zarządu Grupy Euvic

O trendach społecznych

Natalia Hatalska jest jedną z najbardziej wpływowych ekspertek zajmujących się analizą, poszukiwaniem i prognozowaniem nowych trendów. Financial Times umieścił ją na liście New Europe 100, a #WysokieObcasy uznały za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. 🏆 Wyróżniona w rankingu „Kogo słucha polski biznes?”, jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu.

Nagrodzona przez #ggcarrots za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami oraz tytułem Digital Shaper, wyróżniający wybitne osobowości, za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. Doceniona m.in Nagrodą Publiczności Kongresu Badaczy Polskiego Towarzystwa Badaczy Opinii i Rynku.

Autorka wielokrotnie nagradzanego bloga: hatalska.com i książek „Cząstki przyciągania”, „Far Future. Historia jutra” oraz najnowszej „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”.

📍 CEO i założycielka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością

Już wkrótce nowy odcinek!

40%
X