Nowe logo i identyfikacja wizualna marki Active Strategy

Mamy nowe logo

To pierwsza w naszej historii tak duża zmiana wizualna.

Pierwotnie skupialiśmy się na kliencie indywidualnym (B2C) – pracownikach dużych firm i korporacji w wieku 28-35 lat. Oferowaliśmy im coaching kariery, czyli planowanie kolejnych kroków rozwoju zawodowego. Dla tej grupy i produkt zostało zaprojektowane pierwsze logo oraz strona www Active Strategy.

Mimo tego, że strona ujrzała światło dzienne 10 lipca 2012 r. na szablonie kupionym za $47,97, już w marcu naszym pierwszym klientem została Politechnika Wrocławska. Wiosną dostaliśmy projekt dla prestiżowego klienta - The Boston Consulting Group (BCG) w 5 polskich miastach. Prowadziliśmy coaching kariery dla kolejnych specjalistów, PM-ów, liderów i przedsiębiorców. Pomagaliśmy też pracownikom HP w Poznaniu planować swój rozwój i dbać o work-life balance.

Od początku chcemy pomagać zwiększać satysfakcję z pracy. Jednym z częstych powodów niezadowolenia z pracy naszych klientów był bezpośredni przełożony. Dlatego wróciliśmy do szkolenia liderów, aby to oni tworzyli lepsze miejsca pracy dla swoich zespołów. Równolegle do grona klientów dołączyli Kämmerer, WSB we Wrocławiu i kolejne firmy pytające o szkolenia menedżerskie. Strona www przeszła lifting w 2014, który obok coachingu kariery mocniej pokazała programy szkoleniowe dla firm. Jednak nadal nie oddawała zbyt dobrze naszych kompetencji. Dlatego zapadła decyzja o zmianie logo i identyfikacji wizualnej, żeby klienci i potencjalni klienci kojarzyli markę z tym, na czym najbardziej nam zależy.

Wierzymy, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest równoczesna praca z pracownikami nad ich podejściem do swojej kariery oraz z organizacjami nad ciągłym doskonaleniem metod i systemów zarządzania ludźmi.

Kluczowe założenia zmian

Opracowanie nowego loga i identyfikacji wizualnej oparliśmy na 4 decyzjach:

  • Zostajemy przy oryginalnych wartościach firmy: skuteczność, pasja, szczerość
  • Pracujemy z organizacjami biznesowymi, szczególnie tymi rozwijającymi się dynamicznie
  • Skupiamy się na zostaniu firmą pierwszego wyboru w Europie w rozwoju zarządzania zespołem i przywództwa
  • Jesteśmy firmą doradczo-szkoleniową, a nie tylko szkoleniową, bo chcemy z klientami potrzeć systemowo na rozwój ludzi i organizacji

Szkolenia są popularne i mogą wciągać, ale muszą głównie pomagać w osiąganiu celów i tworzyć dobre miejsce dla pracowników. To wymaga różnorodnego doświadczenia, cierpliwości i skupienia na celach biznesowych naszych klientów. Dlatego nasza marka musi reprezentować taki zestaw wartości.

 

 

Dodaliśmy claim

Pomagamy zwiększać satysfakcję z pracy przez rozwój pracowników, menedżerów i organizacji.

Badania potwierdzają, że dbanie o wysoką satysfakcję i zaangażowanie znacznie poprawia także wskaźniki biznesowe, tj.:

  • 51% niższa rotacja pracowników (Gallup)
  • 43% wyższa wydajność (Hay Group)

Nie zawsze łatwo wykonywać niesamowitą pracę, jeszcze trudniej jest stworzyć taką innym. Nieraz chciałoby się rzucić tym wszystkim i wyjechać w Bieszczady... albo pod palmy.

Życzymy wszystkim, żeby to, co robią zawodowo było niesamowite. Z jednej strony, niech zachwyca innych, daje górę satysfakcji i stale będzie rozwijającym wyzwaniem. Niech będzie fascynującą przygodą, dzięki której nie czujemy, że pracujemy.

Z drugiej strony, każdy kto zarządza zespołem lub w inny sposób wpływa na pracę innych, niech inspiruje i tworzy innym środowisko takie, jak w punkcie pierwszym.

 

 

Zapraszamy do przypominania sobie, znajomym lub szefowi o wykonywaniu i tworzeniu innym Awesome Work.

#MakeYourWorkAwesome

 

Jeśli masz przemyślenia na temat naszej nowej twarzy lub chcesz zaprosić nas na rozmowę przy kawie, śmiało pisz.

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X