10 prezentów na Dzień Szefa (LAST MINUTE)

W natłoku obowiązków zapomniałeś/aś o Dniu Szefa? Głowa do góry, jeszcze nie jest za późno - skorzystaj z 10 pomysłów na prezenty „last minute”, które przygotowaliśmy z myślą o Twoim szefie i szefowej.

Wystarczy, że zrobisz z zespołem szybką naradę i wspólnie zdecydujecie się na jedną (lub więcej) z poniższych propozycji, a bez wątpienia tego dnia Wasz/a przełożony/a poczuje się doceniony/a.

   Dlaczego warto

Rola lidera/ menedżera zespołu nie jest łatwa i często niedoceniana. Szybko widzimy kiedy nasz szef lub szefowa zrobi coś nie tak, ale rzadko chwalimy głośno za te dobre rzeczy.

Jeśli masz szefa toksycznego, to pewnie niewiele masz powodów do pochwał. Ale jeśli on/ona jest całkiem dobrym lub naprawdę świetnym szefem, koniecznie znajdź chwilę na docenienie jego/jej wysiłków.

Polecamy pomyśleć także o byłych szefach, czasami doceniamy ich dopiero po czasie.


   10 pomysłów na prezent na dzień szefa

  1. Podziękujcie! - Wypiszcie zespołowo kudos (pochwałę, uznanie), za co doceniacie swojego/ą szefa/ową, niech to będzie coś konkretnego, a nie tylko “good job”. Podzielcie się jak dobrze pracuje Wam się w jej/jego zespole. Podzielcie się tym, jak czujecie się w zespole, co jest dla Was ważne w pracy, z czego jesteście dumni, co zmieniło się na lepsze w ostatnich miesiącach albo w czym obecna praca jest lepsza od tej w poprzednich firmach. Oczywiście musi to być szczere. Na karteczkach w słoiku, na tablicy w biurze, na zespołowym komunikatorze, bądź wysyłając swoje zdjęcie z pochwałą na kartce A4.
  2. Pochwalcie szefową/szefa publicznie - to wyższy poziom kudosa, wymaga nieco więcej odwagi. Może to być forum wewnątrz firmy, pochwała do szefa Waszego szefa czy popularne na LinkedIn kudosy/pochwały.
  3. Zamówcie szefowi/ej jego/jej ulubione jedzenie do biura - koniecznie z deserem, czymś do picia, niech to będzie coś z humorem lub bardziej wyjątkowego niż pizza. Jeśli pracujecie w biurze, koniecznie zjedzcie razem. Podzielenie się posiłkiem to świetna okazja do wspomnień, śmiechu i budowania relacji. Nie rozmawiajcie o bieżących projektach i zadaniach.
  4. Kupcie drobny prezent, który na pewno dotrze tego samego dnia - może być to np. voucher na masaż, do SPA, bilet do kina, do opery, na festiwal, na degustację wina, przesyłkę balonową/ kwiaty/ czekoladki na dowóz. Internet daje wiele możliwości.
  5. Spędźcie razem czas - jeśli macie wolne miejsce w kalendarzu tego dnia, to spotkajcie się lub połączcie się na wideo. Poświęćcie czas na wspólne wspomnienia, zabawę lub zagrajcie razem w gry online. Niech to będzie taki czas na inne sprawy niż taski, pożary, action plany, itp.
  6. Zaoszczędźcie jego/jej czas - jeśli tego dnia spotkanie mógłby zastąpić mail, to zaoszczędźcie w ten sposób jego/jej (a przy okazji własny) czas. Wykonajcie za nią/niego jakieś zadanie, wyślijcie swoje zadanie szybciej, ułatwcie przygotowanie raportu, itp.
  7. Wspólnie stwórzcie dla szefa/szefowej playlistę z piosenkami - np. motywacyjną, na gorszy dzień, do celebracji albo długiej jazdy samochodem, kategoria dowolna. Może to być lista jego/jej ulubionych wykonawców, a może coś zupełnie dla śmiechu.
  8. Wesprzyjcie finansowo akcję charytatywną, która jest bliska Waszemu/ej szefowi/ej lub pozwólcie mu/jej taką akcję wybrać. Mogą to być małe kwoty, chodzi o gest, o pamiętanie, co jest dla niego/niej ważne.
  9. Zaadoptujcie zwierzątko w ZOO w imieniu szefa/owej - to świetny pomysł na prezent dla tych, którzy kochają zwierzęta i pomaganie. Możliwość “adopcji” oferują niemal wszystkie ogrody zoologiczne w Polsce: w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu, Płocku czy Chorzowie. Wystarczy wejść na stronę wybranego ZOO i wypełnić formularz adopcyjny. Dzięki niemu wybrany zwierzak dostanie dodatkowe suplementy diety i zabawki, a ich wybiegi będą ulepszane. Przy zwierzęciu pojawi się tabliczka z informacją, przez kogo pupil jest adoptowany.
  10. Podarujcie mu/jej dostęp do kursu online z obszaru, który go/ją interesuje (prywatnie lub zawodowo). Przykłady takich kursów znajdziecie m.in. na Seduo.pl, Udemy lub na Linkedin Learning.

 

Część powyższych pomysłów można łączyć :)
Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się dla Was przydatne, a dla Waszego szefa lub szefowej przyjemne. Pamiętajcie, że prezenty nie muszą być drogie - najlepsze są te osobiste, otrzymane od całego zespołu.

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X