Podsumowanie pełnego wyzwań roku 2016

W tym roku jesteśmy wdzięczni rosnącemu zespołowi, świetnym klientom i kibicującym obserwatorom. Zapraszam na krótkie podsumowanie tego, co się wydarzyło.

Wyniki

Przychód: 207% wypracowanego w 2015 roku
Nowi klienci: 80% nowych klientów w 2016 to klienci, którym zostaliśmy poleceni i klienci powracający

Wnętrzności Active Strategy

 1. Nowy Partner w spółce - Ewa Wrońska dołączyła jako pierwszy partner i odpowiada za podnoszenie jakości merytoryki, jaką dajemy klientom.
 2. Specjalista ds. finansów i administracji - porządkuje umowy, dokumentację i tworzy nowe lub usprawnia obecne standardy finansowo-administracyjne. W większości niewidoczne poza spółką, ale bez tego trudno dalej rosnąć.
 3. Podwojenie zespołu - rok zaczynaliśmy z 3 ekspertami w zespole, kończymy z 5 ekspertami - z uwagi na klientów dobraliśmy ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu kilkuset-osobowymi firmami IT i w konsultingu z największych firm doradczych na świecie. W całym 2016 przy pojedynczych projektach lub stale pracowało 8 trenerów/ konsultantów.

Specjalizacja

1. Z uwagi na nasze doświadczenie i dotychczasowych klientów, skoncentrowaliśmy się na wspieraniu firm technologicznych (IT, R&D, engineering i produkcja). Rozumiemy te firmy, dobrze się z nimi czujemy i możemy im pomóc. Jesteśmy szczególnie blisko branży IT, zostaliśmy poleceni do przeprowadzenia warsztatów dla firm członkowskich klastra firm IT, za które otrzymaliśmy wyróżnienie "Przyjaciel IT Corner 2016". Bardzo dziękujemy!

2. Stajemy się, zgodnie ze strategią, coraz bardziej firmą doradczą niż szkoleniową. Dążymy do ciągłego szukania prawdziwych problemów u klientów i dobierania optymalnych narzędzi i rozwiązań. Współpracujemy z klientami coraz bardziej jako konsultanci i widzimy, że to jeszcze bardziej pomaga im przeprowadzać pożądane zmiany.

 

Nowi klienci

W sumie 11 nowych klientów biznesowych (nie wliczamy tutaj osób na indywidualny coaching), m.in.:

 1. Magna International - pilotażowy program liderski - 2 edycje dla liderów i HRów z sześciu zakładów Magny w Polsce. Uczestniczący ocenili: Cele zostały osiągnięte - 5,17 (skala 1-6), czy rekomendowałbyś program innym - 8,83 (skala 0-10).  Pełny program kontynuujemy dla dwóch grup już w lutym.
 2. Tama - warsztaty wdrożenia nowych wartości firmowych w ponad 80-osobowym zakładzie produkcyjnym. Firma niesamowicie ugruntowana w swoich wartościach i skupiona na swoich pracownikach. Ciekawostką jest, że ta międzynarodowa firma została założona przez izraelską społeczność Kibbutz, która żyje jako spółdzielcze gospodarstwo. Ziemia, sprzęt i nawet firma są własnością wspólną. Mieszkańcy tej społeczności nie mają własnego majątku, mają za to równe prawa i obowiązki, a decyzje dotyczące strategii i podziału dochodów podejmuje walne zebranie.
 3. Grupa Unity - moderowanie warsztatu opracowania rozwiązania z pracownikami firmy i klienta Unity
 4. STX Next - przeprowadzenie warsztatu z prowadzenia rozmów oceniających i udoskonalenia samego procesu ocen okresowych
 5. Netguru - przeprowadzenie warsztatów dla Core Team z Zarządzania Zmianą i wdrażania w zespołach otwartej Komunikacji w metodzie NVC
 6. ZABERD - Zakończenie projektu opracowania nowego systemu motywacyjnego (nazwy pewnie nie znacie, ale ich oznakowania i światła drogowe mijaliście wielokrotnie w całej Polsce)
 7. Volkswagen - 50 osób z zaangażowaniem podsumowało rok pracy, zespołowe i indywidualne sukcesy, przedyskutowane zostały także problemy i odpowiadające na nie specjalne procesy. Kontynuacją współpracy było moderowanie cyklu warsztatów strategicznych dla kierownictwa i wszystkich pracowników działu rozwoju kompetencji i organizacji. Celem było wypracowanie nowej wizji i strategii działu.
 8. Google - byliśmy partnerem z inną firmą, realizującą w Google większy kontrakt

 

Co dalej?

Rok zamykamy z bardzo optymistycznym nastawieniem, ale i pokorą. Koniec roku dał nam trochę w kość i pokazał, że czeka nas sporo pracy. Większość tego, co musimy zrobić nie będzie widoczna na zewnątrz, ale pozwoli stale podnosić skuteczność projektów dla naszych klientów. Kontynuujemy rozpoczęte usprawnienia, rozmawiamy o kolejnych, a o niektórych na pewno przeczytacie.

Do zobaczenia!

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X