Zarządzanie karierą – 4 kluczowe obszary

Według raportu na 2010 „Satysfakcja z pracy” Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych i Pracuj.pl, co drugi Polak odczuwa satysfakcji ze swojej pracy. Natomiast wg. I Ogólnopolskiego Badania Satysfakcji z Pracy przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak tylko co trzeci Polak jest zadowolony ze swojej pracy.

Biorąc pod uwagę fakt, że spędzamy w pracy coraz więcej czasu, dane te są alarmujące w długoterminowej perspektywie. Wspomniany stan może powodować obniżenie efektywności, wypalenie zawodowe, czy problemy w życiu prywatnym.

Głęboko wierzę, że można czerpać wiele satysfakcji z pracy i życia. Na swojej drodze zawodowej zwróciłem uwagę na 4 obszary, które należy uwzględnić w świadomym zarządzaniu swoją karierą. Były niezbędne w doprowadzeniu mojej satysfakcji do wysokiej i utrzymaniu jej przez lata. Poniżej opiszę krótko każdy z nich.

Tożsamość (Identity) - to osobista misja, wizja tego kim chcesz być w życiu, to są Twoje wartości. Wskazuje ona wizję końcową i zasady jakimi chcesz się kierować.

4cmc2

Talenty (Talent) - to indywidualne predyspozycje, naturalne, powtarzające się schematy Twojego myślenia i działania. Wskazuje preferowany sposób pracy, styl zarządzania, typy zadań, w których możesz osiągnąć mistrzostwo.

Pasje (Passion) - to to, co Cię ciekawi i jakie masz zainteresowania. Wskazuje, co sprawia Ci przyjemność.

Kompetencje (Competence) - to Twoja wiedza, umiejętności i doświadczenie, które możesz wykorzystywać w pracy. Wskazuje nie tylko co wiesz, ale co potrafisz wdrożyć do praktycznego działania.

Wymarzona praca łączy wszystkie 4 obszary, a znając je, znacznie łatwiej wybrać przyszły zawód, dobierać kursy i szkolenia, decydować o zmianie stanowiska lub pracodawcy.

Zapraszam do dyskusji - Jak świadomie zarządzasz swoją karierą? Czy uwzględniasz wszystkie 4 obszary?

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X