10 osób zdradza kulisy swojej kariery

Błąd jest początkiem budowania przyszłego sukcesu. Mój błąd doprowadził mnie do nauki od wielu (nie)zwykłych osób.

Wielu z nas czerpie inspirację z takich autorytetów jak Anthony Robbins, Steve Jobs, Bill Gates, Jack Walch, Richard Branson, Timothy Ferris, Patrick Lencioni, Brian Tracy czy ich polskich odpowiedników.

Pozwól, że opowiem Ci historię jak przegapiłem okazję uczenia się z kogoś takiego.

Działałem w organizacji pozarządowej, odpowiadałem za patronów medialnych. Komunikowałem się z młodym chłopakiem, który zgodził się pomóc nam w promocji mojego projektu. Był kilka lat młodszy ode mnie, trochę chaotyczny, ale zapalony i bardzo pomocny. Z braku czasu i trudności w komunikacji z nim odsunąłem kontakt z nim na dalszy plan. Ten chłopak to Maciej Popowicz i był rok 2007. W tym i kolejnym roku Maciek z kolegami sprzedał większość udziałów portalu nasza-klasa (NK.pl) za miliony złotych. Maciek był tylko kilka kroków przede mną kiedy go poznałem, ale szedł znacznie szybszym tempem. Kto wie co bym teraz robił, gdybym wtedy utrzymał kontakt, podglądał i podsłuchiwał go.

Wykorzystuj okazje uczenia się i inspirowania sukcesami innych!

Zapraszając gości do wywiadów zależało mi, żeby pokazać jak ludzie z sąsiedztwa radzą sobie w życiu i jakie mają sekrety. Głęboko wierzę, bo sprawdza mi się to od lat, że warto brać przykład z ludzi, którzy są dla nas dostępni, którzy są kilka kroków przed nami i którym się udało.

Są to ludzie, wychowujący się w podobnych warunkach jak my, uczący się w tych samych szkołach, mający te same możliwości. Różni ich jednak sposób, w jaki podchodzą do życia i swojej kariery, różnią ich zasady wg. których żyją. Każdy z gości ma nieco inną definicję sukcesu, swoją i ten swój sukces osiąga. Są wśród nich HRzy, menedżerowie, rekruterzy, przedsiębiorcy, marketingowcy.

Poznaj kulisy ich kariery

  1. Justyna jastrzębska o własnym rozwoju (Mindvalley Poland) - w ciagu roku, przekroczyła założony cel 450 razy. Prowadzi firmę w Polsce mieszkając na Bali.
  2. Grzegorz Rudno-Rudziński o decyzjach (Grupa Unity) - Wyznaczał nowe trendy na rynku rozwiązań internetowych. Założył jedną z pierwszych agencji interaktywnych w Polsce.
  3. Tomasz Jurkanis o chwytaniu okazji (McKinsey & Company) - Wychwytuje okazje z otoczenia jakby miał jakiś radar. Momenty przełomowe w swoim rozwoju łączy często ze zmianami miejsca zamieszkania.
  4. Kamila de Ostoja Starzewska o inicjatywie (Mondelez Europe Services) - Do wszystkiego podchodzi z optymizmem, a swoją energią obdzieliłaby całą polską reprezentację piłki nożnej.
  5. Tomasz Jakub Sysło o walce (WrOpenUp) - Jeździ na wózku, mimo to żyje pasją, żyje aktywnym życiem i robi swoje.
  6. Aneta Długopolska-Mikonowicz o różnorodności (Lear Corporation) - Łączy w sobie wrażliwość i piękno z konkretnymi rezultatami i determinacją. Mówi o różnorodności, otwartości i eksperymentowaniu.
  7. Aneta Olbrychowska o radykalnej zmianie (Happy Bees) - Rzuciła korporację, żeby pracować z dziećmi. Do decyzji dojrzewała 2 lata, a odwagę dał jej pomysł.
  8. Artur Sawicki o elastyczności i szczęściu (Unit4Teta) - wie czego chce, konsekwentnie odmawia przeprowadzki do Warszawy i mimo to ciągle zachowuje elastyczność.
  9. Ewa Konczal o zmienianiu świata (Ashoka) - często idzie pod prąd, swoimi drogami. Mieszkała w Egipcie, pracuje w międzynarodowym zespole, została wielokrotnie nagrodzona za swoją pracę.
  10. Marcin Guzik inaczej o karierze (TenStep Polska) - zadaje dużo pytań, nigdy nie ściągał, w biznesie nie zapomina o Bogu.

Zachęcam też do zadawania pytań i dyskusji pod wywiadami

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X