Kulisy Kariery – podglądaj ludzi sukcesu

Blisko roku temu w mojej głowie urodził się pomysł, genialny w swojej prostocie, przynajmniej moim zdaniem :) Z ogromną przyjemnością zapraszam do rezultatu - cyklu wywiadów "Kulisy Kariery"!

W wywiadach znajdziecie przykłady różnych ścieżek kariery, podpowiedzi o odwadze, awansach, rekrutacji i czerpaniu satysfakcji z pracy. Wielu z nas czerpie inspirację z takich autorytetów jak Anthony Robbins, Steve Jobs, Bill Gates, Jack Walch, Richard Branson, Timothy Ferris, Patrick Lencioni, Brian Tracy czy ich polskich odpowiedników.

Zapraszając gości zależało mi jednak, żeby pokazać jak (nie)zwykli ludzie z sąsiedztwa radzą sobie w życiu i jakie mają sekrety. Głęboko wierzę, bo sprawdza mi się to od lat, że warto brać przykład z ludzi, którzy są dla nas dostępni, którzy są kilka kroków przed nami i którym się udało.

Może opowiem Wam jak przegapiłem okazję uczenia się z kogoś takiego. Działałem w organizacji pozarządowej, byłem odpowiedzialny też za patronów medialnych w projekcie, który koordynowałem. Komunikowałem się z młodym chłopakiem, który zgodził się pomóc nam w promocji. Był kilka lat młodszy ode mnie, trochę chaotyczny, ale zapalony i bardzo pomocny. Trudno było z nim współpracować, bo miał mało czasu, więc odsunąłem kontakt z nim na dalszy plan. Tym chłopakiem był Maciej Popowicz i był rok 2007. W tym i kolejnym roku Maciek z kolegami sprzedał większość udziałów portalu nasza-klasa za setki milionów złotych. Maciek był tylko kilka kroków przede mną kiedy go poznałem, ale szedł znacznie szybszym tempem. Kto wie co bym teraz robił, gdybym wtedy podglądał i podsłuchiwał go.

Wykorzystujcie okazje uczenia się i inspirowania sukcesami innych!

Są to ludzie, wychowujący się w podobnych warunkach jak my, uczący się w tych samych szkołach, mający te same możliwości. Różni ich jednak sposób, w jaki podchodzą do życia i swojej kariery, różnią ich zasady wg. których żyją. Już od pierwszej środy września będziecie mieli okazję poznawać kulisy ich sukcesu. Sukcesu rozumianego jako pokonanie przeciwności losu, wybicie się z tłumu, realizację marzeń, zarabianie na pasji czy pójście pod prąd. Każdy z gości ma nieco inną definicję sukcesu, swoją i ten swój sukces osiąga. Moimi rozmówcami są m.in. Grzegorz Rudno-Rudziński z Grupy Unity, Tomasz Jurkanis z McKinsey & Company i Kamila de Ostoja Starzewska z Mondelez Europe Services. Gośćmi są HRzy, menedżerowie, rekruterzy, przedsiębiorcy, marketingowcy. Ciągle prowadzimy kolejne wywiady, żebyście mogli poznać cały zestaw sprawdzonych strategii.

justyna_jastrzebskaPierwsza kulisy kariery odsłoni Justyna Jastrzębska. Karierę zaczynała bez doświadczenia, jak każdy :), szybko dochodząc do poziomu menedżerskiego. Obecnie Senior Partner w Mindvalley i współzałożycielka Mindvalley Poland. Kilka ostatnich lat pracowała w przepięknym biurze w stolicy Malezji Kuala Lumpur, przeprowadza się właśnie na Bali. Wielu powiedziałoby, że pracuje w raju. Przyznam się Wam, że rozmowy z nimi często zaskakiwały mnie samego. Zachęcam też do zadawania pytań i dyskusji pod wywiadami, autorzy chętnie się włączą.
Wojtek Paździor

 

  1. Justyna jastrzębska o własnym rozwoju (Mindvalley Poland) - w ciagu roku, przekroczyła założony cel 450 razy. Prowadzi firmę w Polsce mieszkając na Bali.
  2. Grzegorz Rudno-Rudziński o decyzjach (Grupa Unity) - Wyznaczał nowe trendy na rynku rozwiązań internetowych. Założył jedną z pierwszych agencji interaktywnych w Polsce.
  3. Tomasz Jurkanis o chwytaniu okazji (McKinsey & Company) - Wychwytuje okazje z otoczenia jakby miał jakiś radar. Momenty przełomowe w swoim rozwoju łączy często ze zmianami miejsca zamieszkania.
  4. Kamila de Ostoja Starzewska o inicjatywie (Mondelez Europe Services) - Do wszystkiego podchodzi z optymizmem, a swoją energią obdzieliłaby całą polską reprezentację piłki nożnej.
  5. Tomasz Jakub Sysło o walce (WrOpenUp) - Jeździ na wózku, mimo to żyje pasją, żyje aktywnym życiem i robi swoje.
  6. Aneta Długopolska-Mikonowicz o różnorodności (Lear Corporation) - Łączy w sobie wrażliwość i piękno z konkretnymi rezultatami i determinacją. Mówi o różnorodności, otwartości i eksperymentowaniu.
  7. Aneta Olbrychowska o radykalnej zmianie (Happy Bees) - Rzuciła korporację, żeby pracować z dziećmi. Do decyzji dojrzewała 2 lata, a odwagę dał jej pomysł.
  8. Artur Sawicki o elastyczności i szczęściu (Unit4Teta) - wie czego chce, konsekwentnie odmawia przeprowadzki do Warszawy i mimo to ciągle zachowuje elastyczność.
  9. Ewa Konczal o zmienianiu świata (Ashoka) - często idzie pod prąd, swoimi drogami. Mieszkała w Egipcie, pracuje w międzynarodowym zespole, została wielokrotnie nagrodzona za swoją pracę.
  10. Marcin Guzik inaczej o karierze (TenStep Polska) - zadaje dużo pytań, nigdy nie ściągał, w biznesie nie zapomina o Bogu.

Patroni medialni

Qbusiness.pl

Biznes-Dolnoslaski

HRNews

marka-pracodawcy-patronat

Wroclawiak.pl

aiesec_short_logo (300x33)

KARIERA_logo

logotyp TRECO portal v3

Active Strategy Sp. z o.o.

ul. Kolista 14/22

54-152 Wrocław

NIP: 8943065098

KRS: 0000570503

REGON: 362233488

X